Ogłoszenia 1.11.2015

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych w Besku: 7.30, 9.15, 11.00. Zapraszamy po południu do kościoła na godzinę 14.00 na Mszę świętą za zmarłych Parafian, a  po niej żałobna procesja na cmentarz.

Kościoły filialne:

– Mymoń  – 8.30 Msza święta i procesja na cmentarz w Mymoniu

– Poręby – 10.00 Msza święta.

2. Tradycyjne w Uroczystość Wszystkich Świętych przed cmentarzem parafialnym w Besku zbierane są ofiary na PCK w Besku i Fundację „Wzrastanie”.

3. Młodzież KSM-u naszej parafii rozprowadza po każdej Mszy świętej w niedzielę i dni powszednie znicze i wiązanki przed Świętem Zmarłych. Ofiary zostaną przeznaczone na działalność KSM-u m.in. na rekolekcje KSM. Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy młodzieży.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

5. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki wspominkowe  na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie modlimy się w świątyni za tych zmarłych w modlitwie wspominkowej. Wypełnione kartki wspominkowe składamy u księży wikariuszy.

6. Nabożeństwo wypominkowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedzielę o godzinie 16.00.

7. Jutro 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw w Besku:

– 7.00 Msza święta i nabożeństwo wspominkowe

– 8.00 Msza święta i nabożeństwo wspominkowe

– 17.00 Msza święta i nabożeństwo wspominkowe

Kościoły filialne:

– Poręby –   godz. 16.00 Msza święta i nabożeństwo wspominkowe

– Mymoń – godz.  16.00  Msza święta i nabożeństwo wspominkowe

8. Możliwość zyskania odpustów w listopadzie.

9. Pierwszy piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja adoruje róża św. Marty zelatorka Maria Szyndler. Wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo wypominkowe. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 15.30 – adoracja, spowiedź, nabożeństwo wspominkowe i Msza święta. Chorych w Besku odwiedzamy od godziny 8.00

10.   Pierwsza sobota miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja adoruje róża św. Siostry Faustyny zelatorka Maria Mroczkowska. Wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo wypominkowe.

11. W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna od godziny 12.00 do 16.00 – prywatna adoracja rodzin, o godzinie 16.00 nabożeństwo wypominkowe i zmiana tajemnic adoruje róża  Wniebowzięcia NMP zelatorka Janina Mroczkowska.

12.Zwracamy się po raz kolejny aby do kontenerów przy cmentarzu parafialnym w Besku wrzucać śmieci wg. opisu na kontenerach. Nieprzestrzeganie tych zaleceń będzie mało taki skutek, że kontenery zostaną usunięte, a sprzątający nasz cmentarz śmieci będą śmieci zabierać do domów.