Ogłoszenia 1.06.2014

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej  Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Marii Mroczkowskiej. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium.

2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą święta. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 17.00.

3. Od  piątku rozpoczęła się Nowenna do Ducha świętego. Dzisiaj w naszej diecezji  święcenia diakonatu. Polecamy modlitwie Parafian nowych diakonów.

4. Nabożeństwo czerwcowe od NSPJ codziennie po Mszy św. wieczorowej.

5.  Pierwszy  piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Marii Bacior , wieczorem o godzinie 18.00 Msza święta i adoracja. W kościołach filialnych w Mymoniu i  w Porębach o godzinie 16.00 Adoracja, spowiedź i Msza  święta. Odwiedzanie chorych w Besku od godziny 8.00.

6.  Od najbliższej soboty rozpocznie się w naszej Parafi Eucharystyczne Nabożeństwo 40-godzinne.

7.Komunikat

W odpowiedzi na słowa Papieża Franciszka, wyrażone na audiencji w dniu 21 maja br., którymi wezwał wiernych do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach: "Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte tym kataklizmem. (…) Niech naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej". Caritas Polska w imieniu Kościoła w naszej Ojczyźnie już przeznaczyła na pomoc 20 tysięcy euro. Potrzeby są jednak o wiele większe. Konkretne wsparcie poszkodowanym na Bałkanach wyraźmy w całej Polsce w niedzielę, 8 czerwca br., przez pamięć w modlitwie oraz zbiórkę do puszek w kościołach. Jednocześnie nie zaniedbujemy troski o poszkodowanych w wyniku ulewnych deszczów w Polsce. Wyrażam wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec poszkodowanych w powodzi i za wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności. Łączę wyrazy szacunku i jedności w Panu

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

8. W najbliższą niedzielę w naszej Parafii po Mszach św. zbiórka do puszki na powodzian na Bałkanach.

9. W najbliższą sobotę w katedrze przemyskiej  święcenia kapłańskie. Polecamy modlitwie księży neoprezbiterów.