Ogłoszenia 1.05.2016

1. Dzisiaj  Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża św. Marii Magdaleny – przełożona Maria Rajter.

 2. Dzisiaj – 1 maja początek nabożeństw majowych. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. Nabożeństwa majowe w Besku o godzinie 18.00 w dni powszednie, a w niedzielę o godzinie 16.00. Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach majowych zostały przygotowane plansze z wklejaniem wizerunków Matki Bożej z sanktuariów całego świata. W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe w Besku o godzinie 18.00 procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszamy Parafian na tą modlitwę.

5. We wtorek – 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Porządek Mszy świętej w Besku: rano o godzinie 7.30, suma o godzinie 10.00 i wieczorem o godzinie 18.00 procesja błagalna o urodzaje, nabożeństwo majowe i Msza święta. W kościołach filialnych w Mymoniu i  w Porębach o godzinie 10.00 Msza  święta i nabożeństwo majowe.

6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą.

7. Pierwszy piątek miesiąca – rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża św. Marty przełożona Maria Szyndler. Wieczorem o 18.00 nabożeństwo majowe i Msza święta. W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 16.00 spowiedź, nabożeństwo majowe i Msza święta. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

8. W piątek  początek Nowenny do Ducha świętego. Zachęcamy Parafian do modlitwy za kandydatów do diakonatu, którzy przyjmą święcenia w najbliższą niedzielę.

9. Pierwsza sobota miesiąca – rano o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje różą św. Siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska. O godzinie 10.00 spowiedź przed pierwszą Komunią świętą: dzieci klasy trzeciej, rodziców i rodziny. O godzinie 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

10. Zaproszenie.

Stowarzyszenie „Beskowianki” zaprasza jak w roku ubiegłym  na nabożeństwa majowe przy kapliczkach na terenie Beska:

1. sobota  7.05. godz. 19.00  kapliczka przy ul.  Nadrzecznej -Szybka Stanisław

2. sobota  14.05. godz. 19.00  kapliczka przy ul.  Jaśminowej – Czapliński Jan

3. sobota  21.05. godz. 19.00  kapliczka przy ul.  Błonie – Szałankiewicz Zofia

4. sobota  28.05. godz. 19.00  kapliczka przy ul. Słonecznej–Kwiatkowski Józef