Ogłoszenia 09.12.2018

  1. Dzisiaj po Mszach św. zgłaszanie chorych w zakrystii do spowiedzi i komunii św. świątecznej. Spowiedź i komunia święta przed świętami dla wszystkich chorych w Besku będzie w najbliższą sobotę 15 grudnia od godz. 8.00.
  2. Rozprowadzamy w naszej Parafii świece z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W zakrystii pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 5 zł.
  3. Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu, w tym roku 9 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W ubiegłym roku Zespół przekazał na pomoc na Wschodzie ponad 2,3 mln złotych. Przeznaczono je m.in. na pomoc liturgiczną, katechetyczną, medyczną i budowlano-remontową. Po Mszach św. zbiórka do puszki na ten cel.
  4. W związku z napiętą sytuacją polityczną na Ukrainie, aktualną biedą i ogłoszonym stanem wojennym młodzież naszej parafii organizuje zbiórkę środków czystości, żywności o przedłużonym terminie przechowywania oraz przyborów szkolnych. Zostaną one przekazane do katolickich parafii, by mogły trafić do potrzebujących rodzin. Przyniesione produkty prosimy składać przez okres Adwentu z tyłu kościoła za ławkami w przygotowanych do tego pojemnikach.
  5. Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki – w tym roku związane ze św. Józefem.

6 . Spowiedź święta przed świętami Bożego Narodzenia w naszej Parafii będzie w  sobotę 22 grudnia.