OGŁOSZENIA – 08.12.2019

II Niedziela Adwentu

8.12.2019 r.

1. Dzisiaj 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy świętych w Besku: o godzinie 6.00 Godzinki o godzinie 6.30 Msza św. pozostałe Msze św. 9.15, 11.00 i 16.30. W GODZINIE ŁASKI od 12 – 13 w naszej świątyni będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.  Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP. Oto modlitwy, które mogą przydać się osobom chętnym wziąć udział w “Godzinie Łaski”. Różaniec, litania do Niepokalanego Poczęcia NMP, litania loretańska, Modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, Modlitwa wdzięczności, Akt osobistego oddania się Matce Bożej. Zapraszamy Parafian do wspólnego czuwania, nie zmarnujmy tego wielkiego daru, jaki daje nam Matka Najświętsza. Więcej o Godzinie Łaski w gazetce „Amicus”.
2. Dzisiaj po Mszach św. zgłaszanie chorych w zakrystii do spowiedzi i komunii św. świątecznej. Spowiedź i komunia święta przed świętami dla wszystkich chorych w Besku będzie w najbliższą sobotę 14 grudnia od godz. 8.00.
3. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W zakrystii pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół.
4. Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu, w tym roku 9 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszki na ten cel.
5. Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki – w tym roku związane ze z Sługą Bożym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim.
6 We wtorek o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy po SEMINARIUM ODNOWY WIARY zechcieliby uczestniczyć w spotkaniach biblijno – formacyjnych.
7 . W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w 1 rocz. śmierci  + Ks Szczepana Semenowicza,  którą będą celebrować Księża – koledzy z roku święceń ks. Szczepana. Zapraszamy Parafian, Znajomych i Przyjaciół na wspólną modlitwę.
8. Spowiedź święta przed świętami Bożego Narodzenia w naszej Parafii będzie w sobotę 21 grudnia.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.