OGŁOSZENIA – 08.09.2019

23 Niedziela zwykła

8.09.2019 roku

1. W poniedziałek o godzinie 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
2. We wtorek godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek spowiedź przed odpustem parafialnym od godziny 17.00.
6. W sobotę 14 wrześniaŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego – główny odpust naszej Parafii.
Porządek Mszy św. w Besku:
– rano godz. 7.30
uroczysta suma dziękczynna o godz.11.00,
Uroczystą Mszę św. odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi ks. prałat Kazimierz Trelka obecnie emerytowany proboszcz Pruchnika, który 50 lat temu został wyznaczony do naszej Parafii Besko jako neoprezbiter i w latach 1969-1971 posługiwał jako gorliwy wikariusz, a do dzisiaj pamięta wszystkich swoich ówczesnych uczniów i uczennice po imieniu i nazwisku – zapraszamy zatem szczególnie tych uczniów i uczennice na wspólną modlitwę. Natomiast oprawę muzyczną tej Uroczystej Mszy św. odpustowej poprowadzi jego wychowanek i uczeń ks. dr Rafał Szykuła obecny wikariusz w naszej Parafii.
Po sumie procesja eucharystyczna wokół nowego kościoła na którą serdecznie zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i dzieci z klasy czwartej w strojach pierwszokomunijnych. Po zakończeniu procesji eucharystycznej i odśpiewaniu hymnu; Boże coś Polskę, ucałowanie relikwii Krzyża św. i zostaną poświęcone dewocjonalia.
– po południu o godz. 18.00
W tym dniu w naszej Parafii jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.