OGŁOSZENIA – 08.03.2020

II Niedziela Wielkiego Postu

8.03.2020 r.

1. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym. Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik i 5zł baranek wielkanocny. Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.
2. Dzisiaj Dzień Kobiet – modlimy się w intencji kobiet.
3. Dzisiaj druga niedziela wielkopostna, jest to Niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając dar serca do puszki przed kościołem.
4. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w Besku o godz. 16.00. Adoruje róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel, w przyszłą niedzielę adoruje róża Niepokalanego Poczęcia NMP przełożona Bronisława Ziemiańska.
W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godz. 8.30, a w Porębach o godz. 10.00.
5. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
6. We wtorek początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.
7. W czwartek o godz. 18 w salce katechetycznej spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
8. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godz. 7.00, po południu o godz. 17.00.
W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii św. w Porębach o godz. 16.00, a w Mymoniu o godz. 17.00.
W piątek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w salce.
9. W przyszłą niedzielę 15 marca w kaplicy u sióstr felicjanek od godz. 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.
10. Z naszej parafii organizowana jest dwudniowa pielgrzymka autokarowa. Odbędzie się ona 16-17 maja (sobota-niedziela). Hasło przewodnie tego wyjazdu, to “Tatrzańskie miejsca św. Jana Pawła II”. Odwiedzimy m. in. sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu, sanktuarium na Krzeptówkach, cmentarz na Pęksowym Brzyzku z zabytkowym kościołem, pustelnię Brata Alberta na Kalatówkach. W planie jest również przejazd kolejką linową na Gubałówkę, podziwianie panoramy Tatr oraz spacer po Krupówkach. Cena pielgrzymki to 300 zł. Chętni mogą się zapisywać w kancelarii parafialnej wpłacając od razu zaliczkę 150 zł, jako potwierdzenie udziału.
11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.