OGŁOSZENIA – 07.06.2020

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7.06.2020 roku

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Niedziela adoracyjna. O godz. 16 – Nabożeństwo czerwcowe, zmiana tajemnic, adoruje róża Matki Teresy z Kalkuty przełożona Kazimiera Kasperkowicz. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
2.Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
3. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie po Mszy św. wieczorowej.
4.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00 i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.
Trasa procesji eucharystycznej:
1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi
2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi
3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi
4. ołtarz – siostry Felicjanki
Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, obrazy i baldachim. Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – Ciebie Boga wysławiamy… błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem „Boże coś Polskę…” zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy dzieci klasy czwartej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów.
Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta
W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godz. 9.00 Msza św. i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie.
5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
6. Dziękujemy muzykom za to, że tak jak w ubiegłe lata w święta i we wszystkie niedziele miesiąca maja na pół godziny przed nabożeństwem majowym zagrali koncert pieśni maryjnych z balkonu nowego kościoła.
Bóg zapłać!
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za ofiary złożone na wystrój świątyni.