OGŁOSZENIA – 07.04.2019

V Niedziela Wielkiego Postu

7.04.2019 r.

1. Od piątku w naszej Parafii Besko trwają:
Wielkopostne Rekolekcje Parafialne
A oto program:
N I E D Z I E L A
godz. 7.30 Msza św. z nauką ogólną w Besku.
godz. 8.15 Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu i Gorzkie żale.
godz. 9.15 Msza św. z nauką ogólną w Besku.
godz. 10.15 Msza św. z nauką ogólną w Porębach i Gorzkie żale.
godz. 11.00 Msza św. z nauką ogólną w Besku
godz. 16.00 W Besku Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym
Msza św.
P O N I E D Z I A Ł E K
godz. 9.00 Msza św. z nauka ogólną w Besku.
godz. 16.00 Msza św. z nauką ogólną w Porębach.
godz. 17.00 Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu.
godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji w Besku.
Rekolekcje Wielkopostne w tym roku w naszej Parafii głosi ojciec Ryszard – redemptorysta.
2. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii zgłaszanie chorych do świętej spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Chorych w domach będziemy w Besku odwiedzać i udzielać tych świętych sakramentów jutro tj. w poniedziałek w godz. od 8.00 do14.00.
3. We wtorek, środę, czwartek i sobotę ze względu na spowiedź wielkanocną w naszym dekanacie Msza św. będzie odprawiana w Besku tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w te dni czynna będzie tylko po porannej Mszy świętej.
4. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godz. 7.00, a po południu o godz.18.00 i Msza św.
W kościołach filialnych: Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Mymoniu i w Porębach o godz. 18.00 nabożeństwo prowadzą Parafianie tych wiosek.
5. Spowiedź święta przed świętami wielkanocnymi w naszej Parafii Besko będzie w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2019 roku i tak w kościele w Besku przed południem od godz. 9.30 do 12.00, a po południu od godz.14.30 do 17.00.
W kościele filialnym w Porębach spowiedź święta będzie w sobotę przed południem od godz. 9.30 i odwiedzenie chorych. W kościele filialnym w Mymoniu spowiedź święta będzie w sobotę po południu od 14.30 i odwiedzanie chorych.
Prosimy Parafian, aby nasi Parafianie w najbliższą sobotę przystąpili do świętej spowiedzi wielkanocnej, spowiadać bowiem będą wszyscy kapłani naszego dekanatu, gdyż w późniejszym czasie okazji do spowiedzi będzie niewiele.
6. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa w Besku na sumie o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci szkolne jak w lata ubiegłe z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały piękne palmy na tę uroczystość i licznie wzięły udział w tej uroczystości.
W kościołach filialnych w Niedzielę Palmową: Procesja z palmami, Msza św. i Gorzkie żale w Mymoniu o godz. 8.00, a w Porębach o godz. 9.30.
7. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godz. 16.00. Dzisiaj adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz, a w przyszłą niedzielę róża M.B. Nieustające Pomocy przełożona Elżbieta Kielar.
8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
9. W tym tygodniu będzie składka po domach na prace przy naszym kościele.
10. Informujemy Parafian że, peregrynacja obrazu Jezu ufam Tobie trwa do najbliższej niedzieli, a w przyszłą niedzielę na Mszę św. wieczorną prosimy obraz wraz z materiałami na peregrynację przynieść do kościoła i będzie przerwa w peregrynacji do 25 kwietnia 2019 r. po tym terminie obraz wróci do rodzin na peregrynację.
11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.