OGŁOSZENIA – 06.10.2019

27 Niedziela zwykła

5.10.2019 roku

 

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin o godz. 16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy i zmiana tajemnic różańcowych.
2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godz. 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.
3. W poniedziałek wspomnienie MB Różańcowej.
4. W czwartek 10 października wspomnienie błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej dziewicy – założycielki Zgromadzenia sióstr Felicjanek, które w naszej Parafii pełną posługę ponad 135 lat. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr które pracowały i pracują w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.
5. We piątek wspomnienie św. Jana XXIII papieża.
6. We sobotę wspomnienie bł. Jana Beyzyma prezbitera.
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy po raz XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy.”. Odbędzie się również zbiórka po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200- 250 nowych uczniów. W ciągu 19 lat istnienia Fundacji DNT wsparciem objęto już ponad 5 tys. młodych.
8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.