OGŁOSZENIA – 04.04.2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

4.04.2021 r.

1. WIELKANOC Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00, 16.00 bez Nieszporów.
Msza św. z procesją eucharystyczną w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
3. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.
4. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów.
W kościołach filialnych w Mymoniu godz. 8.30, w Porębach godz.10.00.
5. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie świątyni i liturgii na Triduum paschalne i święta: księżom wikariuszom za sprawowaną liturgię, a za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego – ks. Radosławowi, panu kościelnemu Andrzejowi Romanowi, w pracy tej pomagali: Józef Winiarski, Jolanta Mroczkowska, Wojciech Józefczyk, Aneta Szałankiewicz, Marcin Semenowicz, Piotr Szul, Miłosz i Mikołaj Nycz. Ponadto dziękujemy: siostrom zakonnym za dekorację ciemnicy, Bożego Grobu i naszej świątyni kwiatami, panu organiście, ministrantom, lektorom, księdzu Rafałowi, zespołom śpiewającym w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Rezurekcję, sprzątającym w te dni kościół, orkiestrze OSP w Besku za uświetnienie Rezurekcji, różom różańcowym, dzieciom, młodzieży za udział w adoracji, GOK w Besku oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych świętych dni. Bóg zapłać!
6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w kościele filialnym w Mymoniu o godz. 11.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godz. 10.00.