Ogłoszenia 04.03.2018

1.  Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik  i 5zł baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

3. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin.  Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00 i zmiana tajemnic. Dzisiaj adoruje róża MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar, a w przyszłą niedzielę różą Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest tradycyjnie na kwiaty i dekorację ciemnicy i Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

4. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

5. We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek modlimy się w intencji kobiet.

8. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Dla młodzieży i osób chętnych o godz. 20.00 droga krzyżowa.  Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii św. w Porębach o godzinie 16.00, a w Mymoniu o godzinie 17.00.

9. W przyszły poniedziałek i wtorek 12 i 13 marca 2018 r. są organizowane Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Besku. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim dzieciom owocnie przeżyć te ważne ćwiczenia duchowe w tym Wielkim Poście.