Ogłoszenia 03.05.2015

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża M.B. Nieustającej Pomocy – przełożona Elżbieta Kielar.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

3. Nabożeństwo majowe w kościele w Besku w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

4.  W piątek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemężliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka, polecamy jego osobę i posługę modlitwie Parafian.

5. Stowarzyszenie „Beskowianki” zaprasza jak w roku ubiegłym na nabożeństwa majowe przy kapliczkach na terenie Beska w najbliższą  sobotę  9 maja o godz. 19.00 majówka   kapliczka przy ulicy Nadbrzeżna nr 7  – rodzina Ziemiańskich.

6. W sobotę o godzinie 9.00 spowiedź dzieci klasy III przed Pierwszą Rocznicą Komunii świętej.

7. W przyszłą niedzielę na sumie  Uroczystość pierwszej rocznicy  Komunii świętej dla dzieci klasy III.

8. Pomoc ofiarom kataklizmu w Nepalu

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas. Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu w naszej Parafii Besko wyrazimy poprzez modlitwę w niedzielę 10 maja br. oraz przez ofiary składane do puszek po Mszach świętych.

9.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła na sobotę prosimy do sprzątania kościoła i terenu wokół kościoła rodziców dzieci klasy trzeciej.