Ogłoszenia – 03.03.2019

8 Niedziela zwykła

3.03.2019r.

1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

4. We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa

PRZEPISY POSTNE

1. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje:

a) we wszystkie piątki w roku,
b) w Środę Popielcową i Wielki Piątek
c) 24 grudnia zachęca się, aby nie spożywać mięsa,
Nie ma obowiązku wstrzemięźliwości jeżeli w piątek wypadnie Uroczystość.
2. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i zachowanie postu ilościowego:
a) w Środę Popielcową,
b) w Wielki Piątek.
Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
Wolni są od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki:
a) Wszyscy, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, w których nie są przestrzegane kościelne przepisy postne,
b) Wszyscy, którzy nie mają możliwości wyboru potraw, a muszą spożywać to, co jest dostępne do spożycia.
Dyspensa nie dotyczy Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.
Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencji Ojca Świętego oraz złożyć drobną ofiarę do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, albo częściej spełniać uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

6. W Środę Popielcową Msze święte z posypywaniem głów popiołem w Besku o godzinie 7.00 i 17.00, a w kościołach filialnych o godzinie 15.30.

7. Pierwszy czwartek miesiąca, o godz., 17.00 Godzina święta.

8. W piątek modlimy się w intencji kobiet. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii świętych w Mymoniu o godzinie 16.00 i w Porębach o godzinie 17.00.

9. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża św. Jadwigi Królowej przełożona Ewa Ćwiąkała. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

W kościołach filialnych w niedzielę Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.00, a w Porębach o godzinie 9.30.

10. Dziękujemy za złożone ofiary na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać!

11. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

12. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie Rady Parafialnej.

13. We wtorek odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej i 3 klasy Gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa!!!

14. W najbliższą niedzielę, 10 marca, po Mszy św. wieczornej w naszym kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne przed uroczystością bierzmowania dla  Rodziców uczniów  klas 8 Szkoły Podstawowej i 3 klasy Gimnazjum, prosimy o przybycie na to spotkanie.

15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.