Ogłoszenia 02.12.2018

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Nowy rok liturgiczny w całym Kościele, a jego przesłanie to słowa: „W mocy Bożego Ducha”. O godzinie 6.00 Godzinki po nich o 6.30 Msza święta. Pozostałe Msze święte: 9.15, 11.00 od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godz.16.00 nabożeństwo różańcowe, zmiana tajemnic adoruje róża MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar i Msza św.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu, po raz kolejny rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – największa ogólnopolska akcja Caritas. Rozprowadzamy w Parafii świece z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 5 zł.
 4. Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki – w tym roku związane z tajemnicą Ducha św. Rada dla rodziców: wypełniona plansza naklejkami to radość dla waszego dziecka, które czynnie i na modlitwie przeżyło Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Drodzy rodzice małych dzieci – przygotujcie dzieciom adwentowe lampiony i przyprowadzajcie je do świątyni, aby radośnie przeżyły ten czas.
 5. Spowiedź przed I piątkiem do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.
 6. I piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Rodzicielki przełożona Helena Kuzian. Wieczorem roraty. W tym tygodniu chorych nie będziemy odwiedzać. Spowiedź i komunia święta przed świętami dla wszystkich chorych w Besku będzie w sobotę 15 grudnia. Prosimy chorych zgłaszać do pana kościelnego. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 15.30 – adoracja, spowiedź i Msza święta.
 7. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy świętych w Besku: o godzinie 6.00 Godzinki o godzinie 6.30 Msza święta, suma o godzinie 10.00 i po południu Msza święta o godzinie 17.00. W kościołach filialnych Msza święta o godzinie 16.00.
 8. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci klasy trzeciej przygotowujące się do pierwszej Komunii św. na obrzęd poświęcenia medalików.
 9. W tym tygodniu pan organista kontynuuje roznoszenie opłatków w wyznaczonej części Parafii. U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną pracę w naszym kościele.
 10. W przyszłą niedzielę 9 grudnia, przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ta, jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu „Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary.

Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach – apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski który  niesie pomoc już ponad 25 lat. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszki  na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 1. W związku z napiętą sytuacją polityczną na Ukrainie, aktualną biedą i ogłoszonym stanem wojennym młodzież naszej parafii organizuje zbiórkę środków czystości, żywności o przedłużonym terminie przechowywania oraz przyborów szkolnych. Zostaną one przekazane do katolickich parafii, by mogły trafić do potrzebujących rodzin. Przyniesione produkty prosimy składać przez okres Adwentu z tyłu kościoła za ławkami w przygotowanych do tego pojemnikach.