OGŁOSZENIA – 02.08.2020

18 Niedziela zwykła

2.08.2020 roku

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz.
2. Rozpoczął się sierpień, który jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych jak: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.
3. W związku z rozpoczęciem sierpnia – miesiąca abstynencji – Episkopat Polski przypomina: „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno–moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa”. Zachęcamy Parafian do abstynencji w tym miesiącu i podejmowania różnych inicjatyw trzeźwościowych.
4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godz. 17.00.
5. W poniedziałek o godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
6. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
7. We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. Pierwszy czwartek miesiąca jednocześnie święto Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00 Godzina święta.
9. Pierwszy piątek miesiąca o godz. 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża NMP Częstochowskiej przełożona Helena Folcik, wieczorem o godz. 18.00 Msza święta i adoracja. W kościołach filialnych w Porębach i Mymoniu o godz. 16.00 adoracja, spowiedź i Msza święta. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godz. 8.00.
10. Dziękujemy firmie Bruk&Garden Grzegorza Dudy za przełożenie 385 m2 kostki brukowej, pozostała uszkodzona część kostki zostanie przełożona po wykonaniu prac izolacyjnych piwnic nowego kościoła.
11. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.