Duszpasterstwo polskie w Niemczech

flaga-niemiec

1. AACHEN – PMK

Vaalser Str.1-3, 52064 Aachen
tel./fax  0241/ 40 45 76
e-mail: kontakt@pmk-aachen.de
internet: www.pmk-aachen.de

Aachen: St. Marien, Marienplatz

  • - niedziela i święto, godz. 11.15, 16.00
  • - piątek, godz. 18.15, spowiedź i adoracja od 17.00

Düren: St. Bonifatius Kirche,
An St. Bonifatius

  • - niedziela i święto, godz. 8.30
  • - środa, godz. 19.00

Herzogenrath: Herz Jesu, Geilenkirchenerstr. 68

  • - sobota, godz. 18.00

2. AMBERG – PMK

Blumenstr. 7, 92245 Kümmersbruck
tel. 09621/ 76 19 41, fax 09621/ 91 62 58

Amberg: Hl. Familie, Königsbergerstr. 7

  • - niedziela i święto, godz. 11.15
  • - czwartek i piątek, godz. 18.00

Selb: Herz Jesu, Wittelsbacherstr. 15

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 16.00

Weiden: Herz Jesu, Lerchenfeldstr. 7

  • - pierwsza, trzecia i piąta niedziela m-ca, godz.17.00

Cham: St. Josef, Pfarrer-Seidl-Str. 5

  • - druga sobota m-ca, godz. 15.00

Roding: St. Pankratius, Marktplatz 13

  • - po uprzednim uzgodnieniu

Wunsiedel: Zwölf Apostel, Senestrey Platz 3

  • - po uprzednim uzgodnieniu

Grafenwöhr: Hl. Dreifaltigkeit, Kerschensteinerstr. 1

  • - po uprzednim uzgodnieniu

3. ASCHAFFENBURG – PMK

Anne-Frank-Str. 16, 63762 Großostheim
tel. 06026/ 97 64 89, fax 06026/ 977 94 61
internet: www.pmk-aschaffenburg.de

Aschaffenburg: Sandkirche, Sandgasse 1

  • - piątek, godz. 19.00
  • - niedziela, godz. 11.15
  • - święta, godz. 11.15

Miltenberg: an der Kapelle Von-Stein-Str. 24

  • - sobota, godz. 15.30

4. AUGSBURG – PMK

Thommstr. 24 B, 86153 Augsburg
tel. 0821/ 307 49, fax 0821/ 307 22
internet: www.pmk-augsburg.de

Augsburg: St. Albert, Dr. Schmelzing-Str. 60

  • - niedziela i święto, godz. 10.30
  • - środa, godz. 18.30
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 18.30
  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 9.30

Neuburg: St. Augustinus,
Franziskaner Str. 217b

  • - niedziela i święto, godz. 13.00

Landsberg: St. Ulrich, Hindenburgring 15

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 16.30

Kaufbeuren: Crescentiakloster, Obstmarkt 5

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 18.00

5. DIECEZJA BAMBERGBamberg

Eckbertstr. 30, 96052 Bamberg
tel. 0951/ 51 95 99 17
Institut der Engl. Fräulein, Holzmarkt 2

  • - druga niedziela m-ca, godz. 9.00

Bayreuth
Hugenottenstr. 12, 95448 Bayreuth
tel. 0921/ 238 29
Hl. Geist

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz.15.30

Północna część diecezji
Neufang 56, 96349 Steinwiesen
tel. 09260/ 236
Coburg: St. Marien, Spittelleite 40

  • - druga niedziela m-ca, godz. 16.30, spowiedź od 16.00

Hof: St. Konrad, Nailaer Str. 7

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 12.00, spowiedź od 11.30

Kulmbach: St. Hedwig, Am Galgenberg 15

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 17.30, spowiedź od 17.00

Lichtenfels-Schney: St. Heinrich u.
St. Kunigunde

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, (z wyjątkiem sierpnia), godz.17.00, spowiedź od 16.30

6. BERLIN – PMK

Lilienthalstr. 5, 10965 Berlin
tel. 030/ 752 40 80, fax 030/ 752 45 82
e-mail: pmk@pmk-berlin.de
internet: www.pmk-berlin.de

Berlin: St. Johannes-Basilika, /Kreuzberg/
Lilienthalstr. 5

  • - niedziela i święto, godz. 10.15, 12.00, 18.00
  • - zwykłe dni tygodnia, godz. 18.00

Berlin-Wedding: St. Joseph, Müllerstr. 161

  • - niedziela i święto, godz. 17.00

Berlin-Spandau: St. Maria,
Hilfe der Christen
Flankenschanze 43-45

  • - niedziela i święto, godz. 12.00
  • - środa, godz. 18.30

Berlin-Karlshorst: St. Marien, Gundelfingerstr. 36

  • - niedziela i święto, godz. 11.00

7. BIELEFELD – PMK

Greifswalder Str. 65, 33605 Bielefeld
tel. 0521/ 270 10 18, fax 0521/ 270 10 19
internet: www.pmk-bielefeld.de

Bielefeld: St. Bonifatius, Stieghorster Str. 31

  • - niedziela i święto, godz. 11.30
  • - wtorek, godz. 18.00
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 8.30
  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 8.30
  • - drugi czwartek m-ca, godz. 15.00

Paderborn: St. Elisabeth, Pankratiusstr. 82

  • - niedziela i święto, godz. 16.00

8. BOCHUM – PMK

Stühmeyerstr. 45 A, 44787 Bochum-Mitte
tel. 0234/ 858 25, fax 0234/ 338 70 14
e-mail: poczta@pmk-bochum.de
internet: www.pmk-bochum.de

Bochum: St. Joseph, Stühmeyerstr. 45A

  • - niedziela i święto, godz. 11.00
  • - wtorek, piątek, sobota, godz. 18.30
  • - pierwszy czwartek i sobota, godz. 9.00

Bottrop: Herz Jesu, Prosperstr. 32

  • - niedziela i święto, godz. 15.00
  • - środa, godz. 18.30

Gelsenkirchen: Hl. Familie, Hohenzollernstr. 59

  • - niedziela i święto, godz. 9.00
  • - czwartek, godz. 18.30

9. BONN – PMK

Kasernenstr. 52, 53111 Bonn
tel. 0228/ 69 49 78, fax 0228/ 63 16 04
e-mail: info@pmk-bonn.de
internet: www.pmk-bonn.com

Bonn: St. Johann Baptist u. Petrus,
Kölnstr. 31

  • - niedziela i święto, godz. 12.15
  • - piątek, godz. 19.00

Brühl: St. Stephanus, Rheinstr. 65

  • - niedziela i święto, godz. 16.00
  • - środa, godz. 18.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

Euskirchen: St. Martin, Kirchstr. 15

  • - niedziela i święto, godz. 14.30

Troisdorf: St. Johannes vor dem Lateinischen Tore,
Meindorfer Str. 5

  • - niedziela i święto, godz. 8.30

10. BRAUNSCHWEIG – PMK

Hesterkamp 6a, 38112 Braunschweig
tel.0531/ 50 78 68, fax 0531/ 57 93 72
internet: www.pmk-braunschweig.de

Braunschweig: St. Cyriakus, Donaustr. 12

  • - niedziela i święto, godz. 11.30
  • - wtorek, godz. 8.30
  • - środa i czwartek, godz. 17.30
  • - piątek, godz. 16.30

Wolfsburg: St. Christophorus, Kettelerstr. 15

  • - pierwsza, trzecia i piąta niedziela m-ca, godz. 15.00

St. Elisabeth, Dessauer Str. 12

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 15.00
  • - piątek, godz. 16.30 (w roku szkolnym)

Salzgitter: St. Maximilian Kolbe, Einsteinstr. 8-14

  • - pierwsza, trzecia i piąta niedziela m-ca, godz. 18.00
  • - piątek, godz. 16.30

11. BREMEN – PMK

Osterlingerstr. 35, 28217 Bremen
tel. 04 21/ 32 61 93, fax 04 21/3 36 51 95
e-mail: info@pmk-bremen.de
internet: www.pmk-bremen.de

Bremen: St. Elisabeth, Suhrfeldstr. 159-161

  • - sobota, godz. 16.00
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 17.15

St. Nikolaus, Beim Ohlenhof 19

  • - niedziela i święto, godz. 11.00
  • - pierwszy czwartek m-ca, godz. 18.00

St. Johann Propstei, (Altstadt), Hohe Str. 2

  • - niedziela i święto, godz. 13.00
  • - środa, godz. 19.00 (Krypta)

Sulingen: St. Marien, Schwafördener Weg 14

  • - niedziela (dla pracowników w sezonie od maja do sierpnia), godz. 20.30

12. BREMERHAVEN – OŚRODEK DUSZP.

Bachstr. 4, 27570 Bremerhaven
tel. 0471/ 469 37, fax 0471/ 419 06 18
internet: www.pmk-bremerhaven.de

Bremen Nord-Lesum: St. Peter und Paul, Eichenhof 2

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 17.00

Bremerhaven: Maria Unbefl. Empfängnis, Grazerstr. 15

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 11.30
  • - od poniedziałku do piątku, godz. 18.00
  • - sobota, godz. 9.00

St. Ansgar, Mecklenburger Weg 34

  • - pierwsza, trzecia i piąta niedziela m-ca, godz. 11.30

Cuxhaven: Herz Jesu, Strichweg 5c

  • - niedziela, godz. 9.30

Stade: Hl. Geist, Timm-Kröger-Str. 16

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 17.00
  • - pierwszy dzień Bożego Narodzenia i Wielkanocy, godz. 17.00

13. CHEMNITZ – OŚRODEK DUSZP.

Erfenschlager Str. 27, 09125 Chemnitz
tel. 0371/ 520 48 52
internet: pmk-chemnitz.de

Chemnitz: St. Antonius,
Erfenschlager Str. 27

  • - niedziela i święto, godz. 11.00

Gera: St. Elisabeth, Nicolaistr. 4

  • - pierwsza  i trzecia sobota  m-ca, godz. 15.30

Gößnitz: röm. kath. Kapelle

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 14.00

Leisnig: St. Johannes Bosco, Gartenstr. 16

  • - w każdą niedzielę, godz. 17.00 dla robotników sezonowych (maj-listopad)

Dürrweitzschen: Evangelische Kirche

  • - w każdą niedzielę, godz. 18.30 dla robotników sezonowych (maj-listopad)

Freiberg: Johannes-Kirche, Kreuzgasse 1

  • - po uprzednim uzgodnieniu

14. COTTBUS – OŚRODEK DUSZP.

Käthe-Kollwitz-Str. 11, 15926 Luckau
tel. 03544/ 22 97

Cottbus: Pfarrei zum Guten Hirten,
Straße der Jugend 23A

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 12.00

Schöneiche:

  • - sobota, godz. 20.00, dla robotników sezonowych (od połowy czerwca do końca października)

Golßen: St. Maria Regina Rosarii,
Bahnhofstr. 3

  • - sobota, godz. 19.00, dla robotników sezonowych (lipiec-sierpień)

Vetschau:

  • - niedziela, godz. 20.00, dla robotników sezonowych (maj-październik)

15. DORTMUND – PMK

Rheinischestr. 174, 44147 Dortmund
tel. 0231/ 162 93 88, fax 0231/ 914 29 55
internet: www.pmkdortmund.de

Dortmund-Eving: St. Marien,
Bayrischestr. 177

  • - niedziela i święto, godz. 8.00

St. Anna, Rheinischestr. 172

  • - niedziela i święto, godz. 9.30,

11.00, 12.30, 19.00

  • - w dni powszednie, godz. 18.30

Hagen: St. Johannes (Evang.), Am Markt

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 14.00

Witten: St. Franziskus, Herbeder Str. 28

  • - pierwsza, trzecia i piąta niedziela m-ca, godz. 13.30
  • - druga i czwarta niedziela m-ca,godz. 17.00
  • - środa, godz. 18.00 (w roku szkolnym)

Hamm: St. Josef, Josefstr. 1

  • - druga i czwarta sobota m-ca,godz. 18.00

Iserlohn: Hl. Geist, Hans-Böckler Str. 50

  • - druga i czwarta niedziela m-ca,godz. 16.00

Werl: St. Norbert, Unnaerstr.

  • - pierwsza, trzecia i piąta niedziela m-ca,  godz. 17.00

Herne: St. Laurentius, Haupstr. 317

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 15.00

16. DRESDEN – OŚRODEK DUSZP.

Schwerinerstr. 27, 01067 Dresden
tel. 0351/ 498 47 31, fax 0351/ 498 48 68
e-mail: andrzej.kobiesa@pmk-dresden.de
internet: www.pmk-dresden.de

Dresden: Kathedrale – Hofkirche, Schlossplatz

  • - niedziela i święto, godz. 16.30

Kapelle, Schweriner Str. 27

  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 19.00
  • - trzeci piątek m-ca, godz. 19.00
  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 19.00

Bautzen: Klosterkirche St. Clara, Klosterstr. 9

  • - niedziela i święto, godz. 10.15

17. DUISBURG – PMK

Mittelstr. 6b, 47169 Duisburg
tel. 0203/ 40 21 41, fax 0203/ 552 25 93
e-mail: poczta@pkm-duisburg.org
internet: www.pkm-duisburg.org

Duisburg-Hamborn: St. Peter, Mittelstr. 6b

  • - niedziela i święto, godz. 12.30
  • - środa i piątek, godz. 18.30
  • Duisburg-Hochfeld: St. Bonifatius,

Wanheimerstr. 163b

  • - niedziela i święto, godz. 15.00

Oberhausen-Alstaden: St. Peter, Peterplatz 5

  • - niedziela i święto, godz. 9.00
  • - czwartek, godz. 18.30

18. DUISBURG-NIEDERRHEIN – PMK

In den Bremmen 78, 47179 Duisburg-Wehofen
tel. 0203/ 578 97 20, fax 0203/ 578 97 26

Neukirchen-Vluyn: St. Antonius,
Vluyner-Nordring 60-62

  • - niedziela i święto, godz. 11.30
  • - środa, godz. 19.15
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 20.00

Duisburg-Wehofen: St. Juliana,
In den Bremmen 78

  • - niedziela i święto, godz. 9.30
  • - piątek, godz. 18.00

Kevelaer: Sanktuarium M. B. (Beichtkapelle)

  • - czwartek, godz. 19.30

Kleve: Mariä Empfängnis, Kavariner Str. 10

  • - sobota, godz. 17.00

Moers-Scherpenberg: St. Konrad, Hombergerstr. 344

  • - niedziela i święto, godz. 13.15

19. DÜSSELDORF – PMK

Dechenweg 40, 40591 Düsseldorf
tel. 0211/ 75 72 80, fax 0211/ 758 41 05
internet: www.pmkduesseldorf.de

Düsseldorf-Rath: St. Joseph, Rather Kirchplatz 12

  • - niedziela i święto, godz. 8.30
  • - wtorek, godz. 18.30
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 19.30

Düsseldorf-Wersten: St. Maria in den Benden, Dechenweg 40

  • - niedziela i święto, godz. 11.15

St. Maria Rosenkranz, Burscheider Str. 20

  • - piątek, godz. 17.30

St. Franz von Sales, Sigburger Str. 166

  • - każda sobota, godz. 18.00  i Wielki Tydzień

Neuss: St. Pius X, St. Pius – Kirchplatz 3

  • - niedziela i święto, godz. 15.00

20. DIECEZJA ERFURT

Erfurt: St. Lorenz, Pilse 30

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 15.30

Großfahner:

  • - dla pracowników sezonowych po uzgodnieniu dwa razy w miesiącu (od czerwca do końca października), godz. 18.30

Herbsleben:

  • (od maja do połowy czerwca)

kontakt: ks. Andreas Mittmann
Rasen 73, 37308 Pfaffschwende
tel. 036082/ 408 35
fax 036082/ 409 04

Kindelbrück:

  • - od pierwszej niedzieli po Wielkanocy do ostatniej niedzieli w czerwcu,co dwa tygodnie, godz. 18.00

Lützensömmern:

  • - od pierwszej niedzieli po Wielkanocy do ostatniej niedzieli w czerwcu, co dwa tygodnie, godz. 20.00

kontakt: ks. Rudolf Knopp
Waldhausstr. 8, 98574 Schmalkalden
tel. 03683/ 40 28 60
fax 03683/ 40 28 64

21. ESSEN – PMK

Hirtsieferstr. 13, 45143 Essen
tel. 0201/ 32 85 62, fax 0201/ 28 96 59 29
e-mail: pmk-essen@pmk-essen.de
internet: www.pmk-essen.de

Essen: St. Clemens Maria Hofbauer, Hirtsieferstr. 13

  • - niedziela, godz. 11.30, 13.00, 18.00
  • - poniedziałek, środa, czwartek, piątek, godz. 18.00
  • - wtorek, godz. 12.00
  • - sobota, godz. 9.00, 19.00

Mülheim an der Ruhr: St. Mariä Rosenkranz, Marien Platz 9

  • - niedziela, godz. 9.00

Lüdenscheid: na przemian Kościół Petrus & Paulus, Joseph & Medardus

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 15.00

22. FRANKFURT/M – PMK

Auf dem Mühlberg 14, 60599 Frankfurt/M
tel. 0 69/6 03 20 53, fax 0 69/96 23 37 62
www.parafiafrankfurt.de

Frankfurt: Herz Marien, Auf dem Mühlberg 14

  • - niedziela i święto, godz. 9.00 i 10.30
  • - środa, piątek i sobota, godz. 18.30

St. Josef, Rhaban-Fröhlich-Str. 20

  • - niedziela i święto, godz. 12.30

St. Markus, Mainzer Landstr. 787

  • - niedziela i święto, godz. 12.30

Limburg: St. Marien, Gartenstr. 16

  • - druga niedziela m-ca, godz. 16.00

Wetzlar: St. Elisabeth, Phönixstr.

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 15.00

Dillenburg: Herz Jesu, Kirchberg 26

  • - raz na kwartał, sobota, godz. 15.00

23. FREIBURG – PMK

Breisacher Str. 119, 79104 Freiburg
tel./fax 07 61/2 02 00 50
internet: www.pmk-freiburg.de

Freiburg: St. Joseph, Breisacher Str. 119

  • - niedziela i święta, godz. 11.00
  • - każdy piątek, godz. 18.30

Offenburg: Hl. Kreuz, Pfarrstr. 4

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 16.00

Konstanz: Bruder Klaus, Markgrafenstr. 34

  • - druga niedziela m-ca, godz. 16.00

Lörrach: St. Joseph, Lörracher Str. 37

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 14.00

Villingen: Hl. Kreuz, Hochstr. 34

  • - ostatnia niedziela m-ca, godz. 14.00

Singen: St. Elisabeth, Überlinger Str. 1

  • - ostatnia niedziela m-ca, godz. 16.00

Stockach: St. Oswald, Pfarrstr. 1

  • - ostatnia niedziela m-ca, godz. 18.00

Hausach: St. Mauritius, Klosterstr. 21

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 18.30

Endingen: St. Martin, Marktplatz 1

  • - drugi wtorek m-ca, godz. 19.00

Hartheim-Feldkirch: St. Martin, Dorfstr. 1

  • - niedziela, godz. 21.00, od kwietnia do lipca dla pracowników sezonowych

Sigmaringen: St. Fidelis, Bittelschießer Str. 19

  • - ostatnia sobota m-ca, godz. 18.00

24. GIESSEN – OŚRODEK DUSZP.

Nordanlage 45, 35390 Giessen
tel. 0641/ 93 11 883, fax 0641/ 343 72
internet: www.polska-parafia-giessen.de
e-mail: pfarrer@polska-parafia-giessen.de

Gießen: St. Albertus, Nordanlage 45

  • - niedziela i święto, godz. 12.30
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 19.00

Alsfeld: Christkönig, Im Grund 13

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 16.00

25. GÖTTINGEN – OŚRODEK DUSZP.

St. Norbert-Platz 2, 37133 Friedland
tel. 05504/ 12 20, fax 05504/ 94 97 34

Göttingen: Maria Frieden, Sandersbeek 1

  • - niedziela i święto, godz. 12.15
  • - środa, godz. 19.00

Northeim: Mariä Heimsuchung, Gardekürassierstr. 5

  • - pierwsza, trzecia i piąta sobota m-ca, godz. 16.00

Hann Münden: St. Elisabeth, Böttcherstr. 6

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 15.30

Osterode: St. Johannes Baptist, Johannisvorstadt 26

  • - druga sobota m-ca, godz. 15.30

26. HAMBURG – PMK

Gr. Freiheit 41, 22767 Hamburg
tel. 040/ 31 00 40, fax 040/ 18 01 64 53
internet: www.pmk-hamburg.de

Hamburg: St. Joseph, Gr. Freiheit 43

  • - niedziela i święto, godz. 10.15, 11.30, 15.00, 18.00
  • - sobota, godz. 18.30
  • - poniedziałek, godz. 19.00
  • - wtorek, godz. 10.30
  • - środa godz. 19.00
  • - czwartek, godz. 8.30, 19.00
  • - piątek, godz. 8.30, 19.00

St. Ansgar, Bürgerweide 33

  • - sobota, godz. 12.00 Msza św. szkolna (w roku szkolnym)
  • - sobota, godz. 16.30 Msza św. szkolna (w roku szkolnym)

St. Erich, Marckmannstr. 40

  • - niedziela i święto, godz. 13.00

Hl. Familie, Tanneweg 24a

  • - niedziela i święto, godz. 20.00

Mariä Himmelfahrt, Oldenfelder Str. 25

  • - niedziela i święto, godz. 16.30

St. Edith, Edith-Stein-Platz 1

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 16.30
  • - Boże Narodzenie, Wielkanoc,
  • Zielone Świątki 1. i 2. święto, godz. 16.30

St. Stephanus, Oskar-Schlemmer-Str. 6a

  • - Boże Narodzenie, Wielkanoc, 1. święto, godz. 18.00

27. HAMBURG-HARBURG – PMK

Reeseberg 10, 21079 Hamburg
tel. 040/ 76 11 82 11
fax 040/ 76 11 82 08

Hamburg-Harburg: St. Franz-Joseph, Reeseberg 10

  • - niedziela i święto, godz. 8.45

Hamburg-Neugraben: Hl. Kreuz, An der Falkenbek 10

  • - niedziela i święto, godz. 12.15

Lüneburg: St. Marien, Friedenstr. 8

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 15.30

St. Stefanus, Carl-Friedrich-Goerdelerstr. 7

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 15.30

Stade: Hl. Geist, Timm-Kröger-Str.16

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 17.00

Lüchow: St. Agnes, Hindenburgstr. 6

  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 18.00

Winsen: Guter Hirt, Winser Baum 2

  • - po uzgodnieniu

28. HANAU – PMK

Friedrichstr. 37, 63450 Hanau
tel. 06181/ 315 59, fax 06181/ 30 78 63

Hanau: Hl. Geist, Lamboystr. 24

  • - niedziela i święto, godz. 11.45
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 19.00

Bad Soden Salmünster: St. Laurentius, Pazificusplatz 1

  • - sobota, godz. 16.30
  • - święta, godz. 12.00

Fulda: St. Andreas, Andreasberg 5

  • - niedziela, godz. 16.00
  • - święta godz. 14.00

Marburg: Unsere Liebe Frau, Grosseelheimerstr. 10

  • - niedziela (od 1.04. do 30.10.), godz. 19.00
  • - sobota (od 1.11. do 31.03.), godz. 19.00
  • - święta, godz. 14.00

29. HANNOVER – PMK

Stilleweg 12B, 30655 Hannover
tel. 0511/ 649 85 04, fax 0511/ 647 79 21
internet: www.pmk-hannover.de
e-mail: parafia@pmk-hannover.de

Hannover-Buchholz:

Polska Kaplica przy Kościele Maria-Frieden, Stilleweg 12

  • - poniedziałek, środa i czwartek, godz. 8.00
  • - wtorek i piątek, godz. 18.00
  • - sobota, godz. 19.00

Maria-Frieden, Stilleweg 12

  • - niedziela i święto, godz. 8.30, 11.45, 18.00

Hannover-Mühlenberg: St. Maximilian Kolbe, Mühlenberger Markt 5

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 16.00

Hannover-Badenstedt: Christ-König,

Am Soltekampe 2

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 17.30

Garbsen: St. Raphael, Antareshof 5

  • - czwarta sobota m-ca, godz. 16.30

Hameln: St. Elisabeth, Arndtweg 17

  • - druga sobota m-ca, godz.16.00

Hildesheim: Seminarkirche, Brühl 16

  • - niedziela i święto, godz. 10.00
  • - środa, godz. 18.00

30. INGOLSTADT – PMK

Gaimersheimer Str. 32, 85057 Ingolstadt
tel. 0841/ 848 45, fax 0841/ 493 61 24
internet: www.pmk-ingolstadt.de

Msze św. na czas remontu kościoła, który planowany jest do 1.05.2011:

Ingolstadt:

  • - niedziela i święto: St. Monika-Kirche, Allensteiner Str. 2, godz. 9.30
  • - w tygodniu: kaplica Caritas, Hugo-Wolf-Str. 20, godz. 18.00

Weißenburg: St. Willibald, Holzgasse 3

  • - druga i czwarta niedziela m-ca,godz. 12.45

Po remoncie kościoła:

Ingolstadt: Hl. Geist, Spitalstr. 4

  • - niedziela i święto, godz. 10.00
  • - w tygodniu, godz. 18.00

31. KAISERSLAUTERN – PMK

Gaustr. 6, 67655 Kaiserslautern
tel./fax 0631 /311 56 76
internet: www.pmk-kaiserslautern.de
e-mail: henryk8@gmx.net

Kaiserslautern:

Polnische Kapelle an der amerikanischen Kaserne, Vogelweh 2885

  • - niedziela i święto, godz. 10.00
  • - piątek, godz. 18.00

St. Martin, Kloster Str. 6

  • - niedziela i święto, godz. 12.00
  • - czwartek, godz. 18.00

Homburg/Saar: Maria Hilf, Tulpenweg 12

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 16.00

Neustadt (an der Weinstrasse):

St. Josef, Winzinger Str. 52

  • - sobota, godz. 17.00

Pirmasens: St. Elisabeth, Unterer Sommerwaldweg 44

  • - druga niedziela m-ca, godz. 16.00

Zweibrücken: Hl. Kreuz, Rosengartenstr. 10

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 16.30

32. KARLSRUHE – PMK

Südendstr. 39, 76133 Karlsruhe
tel. 0721/ 246 54, fax 0721/ 266 63
internet: www.pmk-karlsruhe.de

Karlsruhe: St. Franziskus, Rechts der Alb 28

  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Pforzheim: St. Franziskus, Franziskusstr. 3

  • - niedziela i święto, godz. 8.45

Rastatt: St. Bernhard, Engelstr. 6

  • - sobota, godz. 18.15

Baden-Baden: Dreieichenkapelle,
Rheinstr. 64

  • - niedziela i święto, godz. 15.00

33. KASSEL – PMK

Akazienweg 26, 34117 Kassel
tel. 0561/ 491 01 52, tel./fax 0561/ 816 57 29
internet: www.pmkkassel.de
e-mail: pmkkassel@t-online.de

Kassel: St. Michael, Ludwig-Mond-Str. 129

  • - niedziela i święto, godz. 8.15

Maria Königin des Friedens, Memelweg 19

  • - niedziela i święto, godz. 12.15

St. Theresia v. Kinde Jesu,
Heinrich-Schütz-Allee 285

  • - środa, godz. 18.00

Calden-Ehrsten: Heimsuchung Mariens, Rohrfeld 6

  • - niedziela i święto, godz. 18.00

Fritzlar: Hospitalkapelle, Am Hospital 6

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 10.15

Reinhardshagen: St. Wigbert,
Karlsbader Str. 26

  • - ostatnia sobota m-ca, godz. 16.00

34. KIEL – PMK

Drachenbahn 2, 24109 Kiel
tel. 0431/ 375 05 32, fax 0431/ 375 05 37

Kiel: St. Heinrich, Feldstr. 172

  • - niedziela i święto, godz. 9.30
  • - środa, godz. 18.30

Eckernförde: St. Peter und Paul,
Windebyer Weg 14

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 16.00

Flensburg: Schmerzhafte Mutter, Nordergraben 36

  • - druga i czwarta sobota m-ca, godz. 16.00

Schleswig: St. Ansgar, Lollfuss 61

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 12.15

Husum: Christus König, Woldsenstr. 9

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 15.00

35. KOBLENZ – PMK

Brenderweg 17, 56070 Koblenz
tel. 0261/ 822 04, fax 0261/ 805 84 19
internet: www.pmk-koblenz.de

Koblenz: St. Antonius, Brenderweg 19-21

  • - niedziela i święto, godz. 9.30
  • - każdy piątek, godz. 18.30

Andernach: Kaplica szpitalna St. Josef,
Hindenburgwall 1

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 18.30

Bad Kreuznach: St. Franziskus,
Holbeinstr. 108

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 14.30
  • - 2. dzień Bożego Narodzenia i 2. dzień Wielkanocy, godz. 14.30

Bernkastel-Kues: St. Briktius,

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 18.30

Daun: St. Nikolaus, Wirichstr. 6

  • - druga niedziela m-ca, godz. 13.30

Nickenich: St. Arnulf, Arnulfusstr. 2

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 16.00

Schönstatt/Vallendar: Sanktuarium Rodzin

  • - druga środa m-ca, godz. 18.30

Trier: St. Gangolf, Hauptmarkt 9

  • - druga niedziela m-ca, godz.16.00
  • - 1. dzień Bożego Narodzenia i 1. dzień Wielkanocy, godz. 16.00

36. KÖLN – PMK

Vorgebirgstr. 8 (An der Pauluskirche), 50677 Köln
tel. 0221/ 870 19 16, fax 0221/ 690 75 21
e-mail: pmk-koeln@web.de
internet:www.pmk-koeln.de

Köln-Kalk: St. Marien,
Kalker Hauptstr./Kapellenstr.

  • - niedziela i święto, godz. 9.00

Köln-Mitte: St. Paul, Lothringer Str. 49

  • - niedziela i święto, godz. 13.15, 18.00
  • - czwartek, godz. 14.30
  • - piątek, godz. 18.00
  • - sobota, godz. 19.00

Köln-Weiler: St. Cosmas und Damian, Regenboldstr. 4

  • - niedziela i święto, godz. 11.30, lipiec – sierpień: godz. 15.00
  • - wtorek, godz. 18.30

Kerpen-Neubottenbroich: Hl. Geist, Horremer Str. 36

  • - niedziela i święto, godz. 11.00
  • - środa, godz. 18.00

37. LANDSHUT – PMK

Niedermayerstr. 7, 84028 Landshut
tel. 0871/ 58 46, fax 0871/ 953 85 59
e-mail: info@pmk-landshut.de
internet: www.pmk-landshut.de

Landshut: St. Peter und Paul, Niedermayerstr. 25

  • - niedziela i święto, godz. 11.30
  • - środa, godz. 18.00
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 18.00

Freising: St. Peter und Paul, Alt Poststr. 42

  • - niedziela i święto, godz. 16.30

38. LEIPZIG – OŚRODEK DUSZP.

Gerber Str. 18/827, 04105 Leipzig
tel. 0341/ 980 53 36, fax 0341/ 563 20 05
internet: www.pmk-leipzig.eu

Leipzig: Liebfrauen, Karl-Heine-Str. 112

  • - niedziela i święto, godz. 17.00
  • - pierwsze piątki m-ca i ważniejsze święta kościelne, godz. 18.00

Engelsdorf: St. Gertrud, Engelsdorferstr. 298

  • - niedziela, godz. 11.00

39. LEVERKUSEN – PMK

Graf Galen-Platz 3, 51377 Leverkusen
tel./fax 0214/ 50 57 24
e-mail: pmk.lev@web.de
internet: www.tchr.org/lev

Leverkusen-Alkenrath: St. Johannes der Täufer, Graf-Galen-Platz 5

  • - niedziela i święto, godz. 9.30
  • - środa, czwartek i piątek, godz. 18.00

Leverkusen-Schlebusch: St. Thomas Morus, Alter Grenzweg 19

  • - sobota, godz. 18.30

Leverkusen-Rheindorf: Zum Hl. Kreuz, Memelstr. 13

  • - niedziela i święto, godz. 18.00
  • - wtorek, godz. 18.00

Bergisch Gladbach-Gronau: St. Marien, Mülheimerstr. 209

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 15.00

Bergeneustadt-Belmicke: St. Anna,
An der Burg 15a

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 15.00

Remscheid: St. Engelbert, Vieringhausen 139

  • - niedziela i święto, godz. 12.00
  • - czwartek, godz. 18.15

40. LUDWIGSBURG – Polska Parafia Katolicka

Moldaustr. 20, 71638 Ludwigsburg
tel. 07141/ 89 33 69, fax 07141/ 298 96 96
e-mail: parafia.lb@web.de
internet: www.parafialudwigsburg.de

Ludwigsburg-Grünbühl: St. Elisabeth, Moldaustr. 20

  • - niedziela i święto, godz. 10.15
  • - czwartek, godz. 19.00
  • - piątek i sobota, godz. 18.30

Heilbronn-Neckargartach: St. Michael, Liebermannstr. 18

  • - niedziela i święto, godz. 12.30

Nagold: St. Petrus und Paulus, Moltkestr. 2

  • - co druga niedziela, godz. 16.30 i święta

41. LÜBECK – PMK

Goerdelerstr. 31, 23566 Lübeck
tel./fax 04502/ 88 92 73

Lübeck: Hl. Geist, Goerdeler Str. 31

  • - niedziela i święto, godz. 9.30
  • - piątek i sobota, godz. 18.00

Neustadt: St. Johannes, Danzinger Str. 48

  • - sobota, godz. 16.00

Praca duszpasterska w:

Rostock, Schwerin:

  • - wtorek

Eutin, Plön:

  • - środa

Möln, Gudow, Zerentin:

  • - czwartek

42. MAINZ – PMK

Gaustr. 40, 55116 Mainz
tel. 06131/ 23 48 16, fax 06131/ 22 51 55
internet: www.pmk-mainz.de

Mainz: St. Emmeran, Emmeranstr. 15

  • - niedziela i święto, godz. 9.00

St. Ignaz, Kapuzinerstr. 36

  • - niedziela i święto, godz. 11.30

Rochuskapelle, Rochusstr. 9

  • - piątek i sobota, godz. 18.00

Worms: Liebfrauen, Liebfrauenring 21

  • - niedziela i święto, godz. 16.00

Alzey: St. Josef, Kirchenplatz 8

  • - ostatnia niedziela m-ca, godz. 14.00

43. MANNHEIM – PMK

Biuro: A 4/1, 68159 Mannheim
Sala: D 6/9-11, 68159 Mannheim
tel. 0621/ 247 15, fax 0621/ 128 68 62
e-mail: info@pmk-mannheim.eu
internet: www.pmk-mannheim.eu

Mannheim: St. Bernhard, Max-Joseph-Str. 44

  • - sobota, godz. 18.30
  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Sala PMK, D 6/9-11

  • - środa i piątek, godz. 18.30

Brühl-Rohrhof: St. Michael, Kaiserstr. 4

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 16.00

Heidelberg: St. Anna, Plöck 4

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 16.00

44. MÖNCHENGLADBACH – PMK

Viktoriastr. 76, 41061 Mönchengladbach
tel./fax 02161/ 57 21 59; 02161/ 18 19 59
internet: www.pmk-moenchengladbach.de

Mönchengladbach: Hl. Kreuz, Luisenstr. 127

  • - niedziela i święto, godz. 11.15
  • - czwartek, godz. 18.30
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 19.30
  • - sobota, godz. 18.30 (jako Msza św. niedzielna)
  • Spowiedź przed każdą Mszą św.; w czwartek od godz. 18.00, w pierwszy piątek od godz. 19.00

Krefeld: St. Elisabeth, Viktoriaplatz 1

  • - niedziela i święto, godz. 15.00
  • - środa, godz. 18.30
  • Spowiedź w każdą środę od 18.00 i w niedzielę od 14.30

Hückelhoven- Ratheim: St. Johannes der Täufer, Am Kirchberg 20

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 13.00

45. MÜNCHEN – PMK

Heßstr. 26, 80799 München
tel. 089/ 273 22 00, fax 089/ 27 32 20 19
e-mail: info.hessstr@pmk-muenchen.de
internet: www.pmk-muenchen.de

München: Hauskapelle, Heßstr. 26

  • - niedziela, godz. 8.45 i 10.00
  • - zwykłe dni tygodnia, godz.19.00

St. Joseph, Josefsplatz 1

  • - niedziela, godz. 12.00

Königin des Friedens, Werinherstr. 50

  • - niedziela, godz. 18.30

St. Johann Nep., Ludwigsfeld – Kristallstr. 8

  • - niedziela, godz. 10.00

46. MÜNCHEN – OŚRODEK DUSZP. NEUPERLACH

Max-Kolmsperger-Str. 9a, 81735 München
tel./fax 089 /67 09 99 30
e-mail: info.neuperlach@pmk-muenchen.de

München: St. Monika, Max-Kolmsperger-Str. 7

  • - sobota, godz. 19.00
  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Maria Königin des Friedens, Werinherstr. 50

  • - niedziela i święto, godz. 18.30

Kaplica w Centrum PMK, Max-Kolmsperger-Str. 9a

  • - niedziela, godz. 10.00
  • - od poniedziałku do czwartku (w miesiącach: październik, listopad, maj, czerwiec oraz w Adwencie i Wielkim Poście), godz. 19.00
  • - piątek, godz. 18.00

47. MÜNSTER – PMK

Antoniuskirchplatz 11, 48151 Münster
e-mail: polnische-mission-ms@bistum-muenster.de
internet: www.polskamisjakatolicka.de

Münster: St. Antonius, Antoniuskirchplatz 11

  • - niedziela i święto, godz. 9.30 i 17.30
  • - poniedziałek, środa i piątek, godz. 17.30
  • - sobota, godz. 17.00

St. Dreifaltigkeit / Krypta, Kinderhauserstr. 63

  • - wtorek i czwartek, godz. 17.30

Ibbenbüren: St. Michael, An der Michaelskirche 12

  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Rheine: St. Michael, Bühnertstr. 17

  • - sobota, godz. 19.00
  • - dzień świąteczny, godz. 12.00

48. NEU ULM – PMK

Augsburgerstr. 37, 89231 Neu Ulm
tel. 0731/ 72 15 79

Neu – Ulm: St. Albert, Goethestr. 5

  • - niedziela, godz. 11.00
  • - środa, godz. 19.00

Memmingen: Mariä Himmelfahrt, Augsburgerstr. 14

  • - ostatnia niedziela m-ca, godz. 14.45

Kempten: St.Antonius, Immenstädter Str. 50

  • - niedziela, godz. 16.30

49. NEUMÜNSTER-ITZEHOE – PMK

Bahnhofstr. 94, 24582 Bordesholm
tel. 04322/ 698 15 04, fax 04322/ 698 15 05
internet: www.pmk-bordesholm.de
e-mail: pkm-nms-iz@gmx.de

Elmshorn: Maria Himmelfahrt, Feldstr. 4

  • - druga i czwarta niedziela, godz. 9.00
  • - czwartek po tych  niedzielach, godz. 18.00

Neumünster: St. Bartholomäus, Wernershagener Weg 41

  • - co drugą sobotę, godz. 15.00

Itzehoe: St. Ansgar, Hindenburgstr. 26

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 11.30

Pinneberg: St. Michael, Fahltskamp 14

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 9.00

Rendsburg: St. Martin, Herrenstr. 23

  • - co drugą sobotę, godz. 15.00

Heide: St. Josef, Kleine Str. 8

  • - druga sobota m-ca, godz. 18.00

50. NÜRNBERG – PMK

Arminiusstr. 21, 90402 Nürnberg
tel. 0911/ 47 33 55, fax 0911/ 347 57 49
internet: www.naszamisja.info
www. pmk-norymberga.de

Nürnberg: Maria-Ward Schwestern-Kapelle, Kesslerplatz 2

  • - niedziela i święto, godz. 9.20

St. Josef, Giessereistr.

  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Polnische Kapelle, Harmoniestr. 28 A

  • - środa i piątek, godz. 18.00
  • - I czwartek m-ca, godz. 18.30
  • - I sobota m-ca, godz. 17.00

51. OFFENBACH – PMK

Berliner Str. 274, 63067 0ffenbach
tel. 069/ 88 96 72, fax 069/ 800 32 81
e-mail: pkg.offenbach@t-online.de

Offenbach: St. Peter, Berlinerstr. 272

  • - niedziela i święto, godz. 11.30
  • - piątek, godz. 19.00

Darmstadt: Liebfrauen, Klappacherstr. 46

  • - niedziela i święto, godz. 15.00

Schotten: Herz Jesu, Lohstr. 6

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 15.00

Bad Nauheim: St. Bonifatius, Zanderstr. 13

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 18.00

52. OLDENBURG – PMK

Stedinger Straße 54, 26135 Oldenburg
tel. 0441/ 340 19 78, fax 0441/ 340 40 12
e-mail: pmk-oldenburg@t-online.de
internet: www.pmk-oldenburg.de

Oldenburg: St. Peter, Peterstr. 26

  • - każda niedziela i święto, godz. 12.30

Hl. Geist, Stedingerstr. 52

  • - wtorek i piątek, godz. 18.00
  • - sobota, godz. 17.30

St. Michael, Klingenbergstr. 20

  • - pasterka, godz. 24.00

Bad Zwischenahn: St. Marien, Fährweg 12

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 16.00

Bockhorn: St. Maria im Hilgenholt, Hilgenholter Str. 24

  • - przygotowanie do świąt

Delmenhorst: Allerheiligen, Wildeshauser Str. 23

  • - niedziela, godz. 9.30

St. Marien, Louisenstr. 30

  • - środa, godz. 17.00

Edewecht: St. Vinzenz Pallotti, Rathausstr. 5

  • - przygotowanie do świąt

Emstek: St. Antonius-Stift (Seniorenzentrum),
Antoniusstr. 28

  • - trzeci czwartek m-ca, godz. 19.00

Nordenham (Einswarden): Herz Jesu, An den Wurten 59

  • - trzecia  niedziela m-ca, godz. 15.00

Wilhelmshaven: St. Marien, Otto-Meentz-Str. 23

  • - druga, czwarta i piąta niedziela m-ca, godz.15.30

Langförden: St. Laurentius, Lange Str. 27

  • - sobota, godz. 19.30, w sezonie dla pracowników (czerwiec, lipiec, sierpień)

Vechta: St. Marien-Hospital, Marienstr. 6

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 15.00

53. OSNABRÜCK – OŚRODEK DUSZP.

Zum Schäferhof 13, 49088 Osnabrück
tel./fax 0541/ 911 95 69
e-mail: info@pmk-os.de
internet: www.pmk-os.de

Osnabrück: Herz Jesu-Kirche
Erich-Maria-Remarque-Ring 7

  • - niedziela i święto, godz. 10.00
  • - czwartek, godz. 18.00

Hl. Geist, Lerchenstr. 91

  • - niedziela i święto, godz. 13.00
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 19.00
  • - każdy piątek, godz. 19.00 (od marca do lipca, oraz październik i grudzień)

Lingen: Maria Königin, In den Sandbergen 27

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 17.00

Nordhorn: St. Marien, Schlieperstr. 17

  • - druga niedziela m-ca, godz. 17.00

Hilter: St. Josef, Amselweg 17

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 17.00

54. RAVENSBURG – Polska Parafia Katolicka

Aigenweg 4, 88214 Ravensburg
tel. 0751/ 135 12, fax 0751/ 370 68 98
e-mail: biuro@parafia-ravensburg.de
internet: www.parafia-ravensburg.de

Ravensburg: Hl. Kreuz,
Bischof-Sproll-Weg

  • - niedziela i święto, godz. 18.00

Biberach: Spitalkirche, Waaghausstr. 12

  • - pierwsza, trzecia i piąta sobota m-ca, godz. 16.30

Friedrichshafen-Jettenhausen: Mariä Geburt, Werthmannstr. 44/VII

  • - niedziela i święto, godz. 8.45

Tuttlingen: Maria Königin, Bergstr. 63

  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Ulm: St. Michael zu den Wengen, Wengengasse 6

  • - druga i czwarta sobota m-ca, godz. 16.30

55. RECKLINGHAUSEN – OŚRODEK DUSZP.

Auf der Jungfernheide 12, 45661 Recklinghausen
tel. 02361/ 625 00
internet: www.pmk-recklinghausen.eu

St. Marien, Sedanstr. 27, 45663 Recklinghausen

  • - niedziela i święto, godz. 12.15; dodatkowo o godz. 19.00 (lipiec-sierpień)
  • - wtorek, godz. 10.00
  • - piątek, godz. 19.00

Dülmen: Kaplica Maria-Ludwig-Stift, Coesfelderstr. 120

  • - niedziela i święto, godz. 10.00

Marl: St. Heinrich, Drewer Str. 56

  • - pierwsza i trzecia sobota m-ca, godz. 16.30

Dorsten: St. Marien, An der Marienkirche 11

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 16.00

Dorsten-Wulfen: St. Barbara, Barkenberg

  • - czwarta  sobota m-ca, godz. 19.00

Coesfeld: Kloster „Annenthal”,
Gerlever Weg 33

  • - niedziela i święto, godz. 10.00

Beckum: St. Martin, Mühlenweg 3

  • - ostatnia sobota m-ca, godz. 17.00

Castrop-Rauxel (Henrichenburg):

St. Lambertus, Alter Kirchplatz 5

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 16.00

Selm-Bork: St. Stefanus, Weiherstr. 5

  • - ostatnia niedziela m-ca, godz. 12.15

Bocholt: St. Agnes-Kapelle, Schonenbergstr.

- druga sobota m-ca, godz. 17.30

 

56. REGENSBURG – OŚRODEK DUSZP.

Belgrader Str. 4, 93055 Regensburg
tel. 0941/ 79 44 78
e-mail: info@pmk-regensburg.de
internet: www.pmk-regensburg.de

Regensburg: Mater Dolorosa,
Hoher Kreuz Weg 9

  • - niedziela i święto, godz. 10.30

Straubing: St. Elisabeth, Oppelner Str. 13

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 16.30

Deggendorf: Hl. Grab, Michael Fischerplatz 1

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 17.30 okres letni, godz. 16.30 okres zimowy

Ganacker-Pilsting: Pfarrkirche

  • - sobota, godz. 20.00, dla robotników w sezonie (15.06. – 15.09.)

57. ROSENHEIM – PMK

Heilig-Geist-Str. 46, 83022 Rosenheim
tel. 08031/ 337 71, fax 08031/ 304 01 46
internet: www.pmk-rosenheim.de
e-mail: pmk.rosenheim@donbosco.de

Rosenheim: St. Michael, Westerndorfer Str. 43

  • - niedziela i święto, godz. 10.30

Kaplica w Centrum PMK, Heilig-Geist-Str. 46

  • - od wtorku do piątku, godz. 18.00

Freilassing: St. Rupert, Martin-Oberndorfer-Str. 2

  • - druga niedziela m-ca, godz. 17.00

Geretsried: Hl. Familie, Johannisplatz 21

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 16.00

Traunreut: Zum Heiligsten Erlöser, Rathausplatz 1a

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 17.00

Traunstein: St. Oswald, Maxplatz 8

  • - czwarta sobota m-ca, godz. 17.00

Waldkraiburg: Christkönig, Karlsbader Str. 1

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 16.00
  • - druga sobota m-ca, godz. 17.00

58. SAARLAND – PMK

Hixbergerstr. 1, 66292 Riegelsberg
tel. 06806/ 98 71 16, fax 06806/ 98 71 18
e-mail: pmk-saarland@gmx.de
internet: www.pmk-saar.de

Riegelsberg: St. Matthias, Hixberger Str. 1

  • - niedziela i święto, godz. 10.15
  • - piątek, godz. 19.00

Dillingen: Maria Trost, Bromberger Weg 7

  • - niedziela i święto, godz. 13.00

Merzig: St. Josef, An der Josefskirche 1

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 17.00, w Adwencie i Wielkim Poście

Neukirchen: St. Marien, Marienplatz 1

  • - druga sobota m-ca, godz. 17.00

Lebach: Dreifaltigkeit u. St. Marien, Pfarrgasse 7

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 16.00, w Adwencie i Wielkim Poście

St. Wendel: Hospitalkirche

  • - czwarta sobota  m-ca, godz. 16.00

59. SCHWÄBISCH-GMÜND – Polska Parafia Katolicka

St. Salvator 1, 73525 Schwäbisch-Gmünd
tel. 07171/ 25 17, fax 07171/ 181 93 15
e-mail: polnischegemeinde@stanislawbielawski.de
internet: www.pmk-schwaebisch.de

Schwäbisch-Gmünd: St. Pius,
Kiesäcker Str. 10

  • - niedziela i święto, godz. 11.00

Schorndorf: St. Markus, Alemannenweg 5

  • - pierwsza niedziela m-ca i święta, godz. 8.00

Uhingen: Zum Hl. Kreuz, Gerhart Hauptmann Str. 4

  • - pierwsza niedziela i święta, godz. 16.00

Crailsheim: St. Bonifatius,
Beuerlbacher Str. 39

  • - pierwsza i czwarta sobota, godz. 17.00
  • - sobota, godz. 17.00
  • - święta, godz. 18.00

Zur Allerh. Dreifaltigkeit, Kolpeigstr. 1

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 17,00

Bad Mergentheim: Kapuziner Kirche,
Maria Hilf,  Würzburger Str. 3

  • - druga niedziela m-ca, godz. 16.00
  • - święta, godz. 14.30

Schwäbisch Hall: St. Joseph,
Kurzer Graben 3

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 18.00
  • - święta, godz. 18.30

Steinheim: Hl. Geist, Neudorfer Str. 15

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 14.00

60. SIEGEN – OŚRODEK DUSZP.

Weidenauerstr. 28A, 57078 Siegen
tel. 0271/ 238 46 67, fax 0271/ 238 46 69
internet: www.pmk-siegen.de

Siegen-Weidenau: St. Joseph,
Weidenauer Str. 28A

  • - niedziela i święto, godz. 12.00
  • - wtorek, godz. 18.00
  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 18.00

Neunkirchen: St. Theresia vom Kinde Jesu
Frankfurter Str. 58

  • - pierwsza i trzecia niedziela m-ca, godz. 16.00

Bad Marienberg: Mariä Himmelfahrt, Nassauische Str. 24

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 16.00

Bad Berleburg: St. Marien, Im Herrengarten 2

  • - trzecia sobota m-ca, godz. 17.00

61. DIECEZJA SPEYER

Carlsberg – „Marianum“: Kreuzweg 28

  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Frankenthal: St. Dreifaltigkeit,
St. Jakobus der Ältere, Jakobusplatz 1

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 16.00

Speyer: St. Konrad, Kolpingstr. 1a

  • - pierwsza niedziela m-ca, godz. 16.00

Germersheim: Kaplica szpitalna

  • - czwarta niedziela m-ca, godz. 18.00

Kirchheimbolanden: St. Petrus, Neumayerstr. 5

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 18.00

Bad Dürkheim: St. Ludwig, Kurgartenstr. 16

  • - niedziela, godz. 14.00

kontakt: ks. Jacek Herma
tel. 06356/ 228

Landau: Hl. Kreuz, Augustinergasse 6

  • - niedziela, godz. 12.00

kontakt: ks. Johannes Klaka
tel. 06347/ 86 83

Ludwigshafen-Oggersheim: Herz-Jezu-Kapelle
Kapellengasse 10, 67071 Ludwigshafen-Oggersheim

  • - każda niedziela m-ca, godz.10.00

kontakt: o. Grzegorz Bartczyk OFM
tel. 0621/ 68 24 07

62. STUTTGART – Polska Parafia Katolicka

Zuckerbergstr.9, 70372 Stuttgart
tel. 0711/ 900 54 97, fax 0711/ 900 54 98
e-mail: office@pmk-stuttgart.org
internet: www.pmk-stuttgart.org

Stuttgart-Steinhaldenfeld: St. Thomas, Falchstr. 9

- niedziela i święto, godz. 10.30

  • - pierwszy piątek m-ca, godz. 18.00 (w okresie letnim: godz. 18.30)
  • - nabożeństwa majowe, październikowe:
  • poniedziałek, środa, piątek, godz. 18.30
  • - Droga krzyżowa i Msza św. w Wielkim Poście: godz. 18.00

Balingen: Hl. Geist, Kirchplatz 3

  • - pierwsza sobota m-ca, godz. 16.00
  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 16.00

Böblingen: Maria Verkündigung, Berliner Str. 14

  • - niedziela i święto, godz. 12.30
  • - pierwszy czwartek m-ca, godz. 18.30

Kirchheim u. Teck: St. Ulrich, Lindachallee 29

  • - druga i czwarta niedziela m-ca, godz. 12.30
  • - trzecia sobota m-ca, godz.19.00

Sulzbach a. d. Muhr: St. Paulus, Friedhofstr. 12

  • - trzecia niedziela m-ca, godz. 12.30

Tübingen: St. Paulus, Karl-Adam-Str. 3

  • - niedziela i święto, godz. 15.00

63. WIESBADEN

Lessingstr. 19b, 65189 Wiesbaden
tel. 0611/ 308 18 21, fax 0611/ 157 67 88

e-mail: biuro@pmk-wiesbaden.eu

internet: www.pmk-wiesbaden.eu

Wiesbaden: Hl. Familie, Lessingstr. 19

  • - niedziela i święto, godz. 9.30 i 12.00
  • - czwartek, godz. 18.00
  • - piątek, godz. 18.00

Oestrich-Winkel: St. Walburga, Hauptstr. 29

  • - sobota, godz. 18.00

64. WUPPERTAL – PMK

Bernhard-Letterhausstr.11, 42275 Wuppertal
tel. 0202/ 55 99 51, fax 0202/ 254 17 34
internet: www.pmk-wuppertal.de

Wuppertal: St. Antonius, Unterdörnen 137

  • - niedziela i święto, godz. 8.30, 14.00
  • - środa, godz. 18.30
  • - piątek, godz. 18.30

Solingen: St. Engelbert, Sandstr. 20

  • - niedziela i święto, godz. 11.00
  • - wtorek, godz. 18.30

Neviges: Marienwallfahrtskirche, Elberfelderstr. 12

  • - sobota, godz. 18.00 od listopada do kwietnia, godz. 19.00 od maja do października

65. WÜRZBURG – PMK

Virchowstr. 20, 97072 Würzburg
tel. 0931/ 78 15 14, fax 0931/ 784 60 29
e-mail: info@pmk-wuerzburg.de
internet: www.pmk-wuerzburg.de

Würzburg: St. Gertraud-Pleich, Pleicherkirchplatz 1

  • - niedziela i święto, godz. 11.00

Poppenhausen: St. Jakobus der Ältere, Oberere Str. 4

  • - niedziela, godz. 18.00 w okresie letnim, godz. 17.00 w okresie zimowym

Schweinfurt: St. Kilian, Friedrich-Ebert-Str. 24

  • - druga niedziela m-ca, godz. 15.00

Bad Neustadt: St. Johannes der Täufer, Karolingerstr. 9

  • - w każdą niedzielę oprócz 2. niedzieli m-ca, godz. 15.00

Römershag b. Bad Brückenau:

St. Benedikt-Kirche

  • - sobota, dwa razy w m-cu, godz. 18.00

66. POLONIJNY OŚRODEK SPOTKAŃ POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ W NIEMCZECH „CONCORDIA”

57562 Herdorf-Dermbach
tel. 02744/ 771, fax 02744/ 93 11 28
e-mail: concordia@haus-concordia.com
internet: www.haus-concordia.com

  • - Msza św.: niedziela i święto, godz. 12.00
  • - Koronka do Miłosierdzia Bożego:
  • niedziela i święto, godz. 15.00

67. RUCH „ŚWIATŁO – ŻYCIE”  (RUCH OAZOWY) CENTRUM EWANGELIZACJI „MARIANUM”

Kreuzweg 28, 67316 Carlsberg
tel. 06356/ 228, fax 06356/ 86 76
e-mail: marianum@oaza.de
internet: www.oaza.de

  • - niedziela i święto, godz. 12.00

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Serwis Informacyjny Parafii Besko | Realizacja: Tomasz Jaślar – tomaszjaslar.pl
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.